Ultimele stiri :
Home » , , , , » Rezumat VIDEO SPANIA ITALIA online EURO 2012 goluri pe internet 10 iunie 2012

Rezumat VIDEO SPANIA ITALIA online EURO 2012 goluri pe internet 10 iunie 2012

Written By FanaticTV on luni, 11 iunie 2012 | 09:33

SPANIA-ITALIA scor final 1-1 in primul meci din grupa C de la Campionatul European EURO 2012.

Spania, care este principala favorita nu a reusit decat un timid rezultat de egalitate impotriva Italiei, mai ales ca spanioli au fost condusi.

In minutul 60 Pirlo trimite o superba pasa catre Antonio Di Natale, care ajungand in fata lui Casillas trimite mingea în poarta adversarilor. Bucuria italienilor nu tine decat 4 minute, cand in minutul 64, cand David Silva trimite o pasa la intalnire, iar Cesc Fabregas ramas nemarcat, marcheaza în poarta adversarilor, cu un sut din 7 metri.

ITALIA (3-5-2): 1 Buffon, 19 Bonucci, 16 De Rossi, 3 Chiellini, 2 Maggio, 8 Marchisio, 21 Pirlo, 5 Thiago Motta (dal 86° 23 Nocerino), 13 Giaccherini, 9 Balotelli (dal 54° 11 Di Natale), 10 Cassano (dal 65° 20 Giovinco). (14 De Sanctis, 7 Abate, 6 Balzaretti, 4 Ogbonna, 22 Diamanti, 18 Montolivo, , 17 Borini, 12 Sirigu). Antrenor: Prandelli.
 SPANIA (4-2-3-1): 1 Casillas, 17 Arbeloa, 3 Piquè, 15 Sergio Ramos, 18 Jordi Alba, 16 Busquets, 14 Xabi Alonso, 10 Fabregas, 8 Xavi, 6 Iniesta (dal 70° 9 Fernando Torres), 21 David Silva (dal 65° 22 Jesus Navas). (12 Victor Valdes, 2 Albiol, 4 Javi Martinez, 5 Juanfran, 20 Cazorla, 7 Pedro, 11 Negredo, 13 Mata, 19 Llorente). Antrenor: Del Bosque.
 Arbitru: Kassai (Ungaria), un meci bun pentru el fara nici o eroare majora.